مجله اینترنتی چاغداش قشقایی

کاوه بیات, از موانع پان‌ترکیسم در ایران/ کامبیز نجفی

نظرگاه تعداد بازدید :468 مشاهده تعدادنظرات : 0

 

 

 

مجله چاغداش, شماره هفتم

پرونده ویژه چاغداش: فرود, فرهاد

 

کاوه بیات, از موانع پانترکیسم در ایران

زوزه کشی خود گرگ پنداران در قشقایی

کامبیز نجفی

 

 

 

 الف: کاوه بیات در چند پاراگراف:

 کاوه بیات یکی از مشاهیر نامدار تاریخ معاصر ایران است. تعلق وی به دو خانواده ی نامدار و بازیگر تاریخ معاصر ایران سهام السلطان بیات و صولت الدوله قشقایی سبب شده است که وی از نزدیک با جزئیات, حواشی, نانوشته ها و اوراق سفید تاریخ آشنا باشد. پدر بزرگ پدری ایشان سهام السلطان بیات نخست وزیر سابق ایران و پدرشان ناصر خان بیات خواهرزاده ی دکتر مصدق است. پدر بزرگ مادری شان صولت الدوله قشقایی می باشد. وی فرزند ملکی بی بی قشقایی و داماد ملک منصورخان قشقایی, آخرین ایلخان ایل قشقایی است.

 دستیابی به آرشیو خصوصی و اسناد گرانسنگ خانوادگی کار ایشان را وزین تر و مستندتر کرده است. شهرت, اعتماد و محبوبیت نیز سبب شده است که خانواده های بزرگ ایرانی اسناد و نسخههای خطی با ارزش خود را در اختیار وی قرار دهند. بیات معروف است که به روز ترین و پر مطالعه ترین تاریخ نگار معاصر و مورخ جریان ساز ایرانی است. دیدار, همنشینی و بهره جویی از دانش گسترده ی کاوه بیات آرزوی هر پژوهشگر تاریخ در ایران است. او کسی است که سنگ بنای تاریخ پژوهی را در قشقایی با مجموعه ی "نامه نور" در سال ۵۷ بنیاد نهاد. شورش عشایری فارس اولین کتاب تاریخ پژوهی در موضوع قشقایی است. نبرد سمیرم مستند ترین و کامل ترین کتاب در موضوع خود می باشد و کتاب ها و مقالات و اسناد زیادی که در دست تالیف و تدوین دارد. وی همچنین استاد راهنما و محل رجوع تقریبن همه ی تاریخ پژوهان قشقایی بوده است.

پانترکیسم: پان ترکیسم معروف است به جهل و بی سوادی؛ جعل و دروغ؛ بی اخلاقی و تهمت و افترا. مانقورت(ضد ترک) و پانفارس یکی از سقّزهای آن هاست که از دهانشان نمی افتد و در مورد مخالفین خود بی حساب و کتاب مصرف میکنند. فرقه نوظهور پان ترک های قشقایی که با رفتارهای مضحک و مواضع ضد ایرانی و ضد قشقایی خود باعث واکنش و انزجار گسترده در قشقایی شده اند, از قافله ی ایران ستیزان فرامرزی عقب نمانده, و با اشاره و هدایت مقامات بالایشان سودای آن دارند که پروژه ی نفاق و جعل و افتراق و ایران ستیزی را در قشقایی نیز به پیش ببرند. رویایی که محقق نشده و تبدیل به کابوس آنان شده است. گروه هایی که توان آشکارگی در قشقایی را ندارند و به گروههای بسته ی مجازی و معدود افراد محفلی محدود شدهاند.

در اجرای دستورات مقامات بالا در ایام اخیر مشاهیر و مفاخر ملی قشقایی را آماج کینه و نفرت و تخریب خود قرار دادهاند. پسران صولت الدوله را خائن به آرمانهای ملت ترک دانستند, چرا که در غائله ی آذربایجان و در مقابل فرقه ی تجزیه طلب دموکرات با جدیت و شدت تمام مواضع عملی خود را به نمایش گذاشتند. بهمن بیگی را که به مسئله ی اقوام نگاهی فرا قومی و ملی داشته است  خائن می دانند. خاندان هنرمند گرگین پور را مانقورت می داند چرا که نگاهشان به موسیقی فراقومی بوده و برای فارس ها و لرها هم ساز میزنند. کامبیز نجفی و منصور نصیری و کنشگران کارنامه دار قشقایی را خائن معرفی میکنند. پس پر دور نیست که سراغ کاوه بیات هم بروند و او را نیز خائن و مانقورت و پان فارس بنامند. از قضا حق دارند از دست ایشان این چنین خشمگین شوند و در عذاب باشند, چرا که کاوه بیات یکی از موانع پان ترکیسم در ایران است.

پانترکیسم که مجسمه ی جهل و جعل است, در قشقایی سخت بی مایه تر و تهیدست تر ظاهر شده است. از این فرقه که معروف به رفتارهای مضحک و بیمایه مثل زوزه کشی هستند و همیشه مایه مضحکه در قشقایی بوده اند, هنوز یک نفر نتوانسته است یک مقاله تاریخی برای قشقایی دستاورد داشته باشد, اما چنان سرشار از تهی هستند که خود را از دانشی مردی چون کاوه بیات میآویزانند. کسانی که بدون شک آثار بیات را نخوانده اند, زیرا که خواندن کتاب های کاوه بیات به سه چهار ترم دانشگاهی نیاز دارد, کاری که از یک بوزقورد بعید است.

 به محضر استاد کاوه بیات و مردم ایران عارضم که حساب این ۱۲ نفر مجهول و مجهول و برقع پوش را از قشقایی های وطن دوست جدا بدانید. این جانب این اشخاص بی امضاء و گروهکهای بی شناسنامه دار در قشقایی را به یک مناظره عمومی در موضوع کاوه بیات ایران و قشقایی فرا می خوانم.

 

مارا در فضای مجازی دنبال کنید
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مجله الکترونیکی چاغداش قشقایی می باشد.
Copyright - Developed By Alpar©