مجله اینترنتی چاغداش قشقایی

ما همه گُرگان، ولی گرگ پَتو/ کامبیز نجفی

نظرگاه تعداد بازدید :213 مشاهده تعدادنظرات : 0

مجله چاغداش, شماره هفتم

نظرگاه

 Related image

ما همه گُرگان، ولی گرگ پَتو

(به بهانه تهدید مضحک قشقایی ها توسط کاریکاتورهای بوزقورد)

کامبیز نجفی

 

 

 

 

ما همه گرگان، ولی گرگ پتو

حمله مان از باد باشد، تو به تو(۱)

پانترک ها معروف هستند به بزدلی. ترس یکی از شناسه های  معروف پانترک هاست. لشکر پیاده نظام با نام های بی نشان و سرگردان در دنیای مجاز، با اوستادهای برقع پوش پستو نشین.

پانترک ها با اسامی واقعی خودشان، کسانی به ظاهر وجیه و مقبول و معقول و کت شلواری هستند، که گاهی از ایران و کیسه ی نظام و رهبری و شهدا هم خرج می کنند، اما با اسامی جعلی چوقا می پوشند و مغولتازی ها می کنند و کوس لمن الملکی می زنند و  خودشان را آشکار می کنند.

هرگاه خواستید نیات پانترک ها را بدانید، به پروفایل های واقعی آن ها رجوع نکنید، آن جا یک نقاب است برای ریاکاری و رد گم کنی. برای شناخت اندیشه و روش آن ها به نوشته هایشان با آی دی های جعلی دقت کنید، آن جاست که خودشان را عریان می سازند و شناسه های پانترکیسم مثل "ایرانستیزی، جهل و نادانی، جعل و تحریف و دروغ، هتاکی و بی اخلاقی و تجزیه گری" را بروز می دهند.

با شناسنامه خودشان از وطن و تمامیت ارضی می گویند، ولی با اسامی جعلی دلشان ضعف می رود برای تجزیه ایران و تشکیل تورانستان.

با شناسنامه خودشان از اسلام هزینه می کنند، ولی با اسامی جعلی سفیران شمنیسم هستند.

با شناسنامه خودشان از چهره های ملی مثل صولت الدوله و خسروخان قشقایی و بهمن بیگی به نیکی یاد می کنند، یا سکوت پیشه می سازند؛ ولی با اسامی جعلی آن ها را خائن به ملت ترک معرفی می کنند.

با شناسنامه های خودشان اتوکشیده و مبادی آداب هستند، ولی با اسامی جعلی چاک دهانشان را باز می کنند و هر پسمانده ی چاربداری را بالا می آورند.

خیلی هنر کنند و شجاعت به خرج دهند، هنگام احساس ورشکسته گی فرهنگی، و در بن بست های پایان، هجو و هزلی سر هم کنند و حقارت و خودکم بینی خود را آشکار کنند.

یک پانترک همیشه دو نفر است، یک نفر با نقاب، و یک نفر بی نقاب.

در گروه های بسته ی خودشان, و یا در دنیای مجازی با اسامی مجعول جا به جا به چهره های ملی می تازند، ولی هنوز هیچکدامشان تا کنون جرات نکرده اند با اسم خودشان یک مقاله در نقد این چهرهای ملی قشقایی منتشر کنند، چرا؟ چون می دانند که یک بچه گرگ کاریکاتور نباید با دم شیر بازی کند.

 

برای همین است که آن ها قادر نیستند تابلو پانترک را با شناسنامه خودشان بالا ببرند، از همین روی دست به دامن اسامی و کاراکترهای خیالی می شوند و اوگتای، آلپ ارسلان، آتیلاخان، خاقان، لاچین، دومرول امضاء می کنند. برخی شبه مردانشان نیز برای سِتر صورت، لچک زنانی مثل ترکان خاتون و آسنا و دیشی قورد(گرگ ماده) و گؤزل قورد و چیچک قورد و جَجیگ قورد را بر سر می کنند و با این اسامی مجازی زنانه در فضای مجازی جولان می دهند و از بوزقورهای نرینه دلبری می کنند.

پانترکیسم در قشقایی پروژه ای است شکست خورده، که اشهدش را خوانده و حلوایش را خورده اند. ما دیگر آن ها را جدی نمی گیریم. اگر هم دست و پایی می خواستند بزنند، قشقایی ها آن ها را ناک اوت کردند و حالا در جزیره های متروک، کنار اجاق های فولوس(هیزم نیم سوز) نشسته اند و برای چنگیزخان مویه می کنند و در مقابل عکس شیر ایرانی رجز می خوانند، در جزیره های تلگرامی و واتساپی و اینستاگرامی.

حالا دیگر اگر گاهی موضوعِ حرفمان می شوند بیشتر برای انبساط خاطر و طنز است. در واقع سوژه های کمیک هستند، مثل شال و آرخالق دون کیشوت بر قامت اوغوز دَلی خان.

بعضی شبه پانترک ها برای فریب قشقایی ها القاء می کنند که در قشقایی پانترک وجود ندارد و این ها تهمت به هویت طلبان و فعالان قومی و ادبی است. این حرف هم راست است هم دروغ.

راست است، چون هیچ پانترکی وجود خارجی و عینی ندارد، یعنی شهامت رونمایی از خود عینی اش را در قشقایی ندارد. دروغ است، چون در پستوهای مجازی و با ماسک های خاکستری وجود دارند.

از همین سبب در قشقایی های درون ایران هنوز یک نفر با اسم و رسم شناسنامه ای قد نکشیده است که بگوید من پانترکم و بوزقوردم و رویای ما تشکیل تورانستان است و حرف حسابمان چیست و چه و چه و چه.

کنشگران بی باک در میدان روشن،  پرچم بَر کشیده اند و به بانگ بلند می خوانند، آن گاه این ها با اسامی مستعار به زیر زمین مجاز گریخته، زیر پتو خزیده و توی دلشان به نجوا فحش می دهند به ایرانی ها.

 این طور می خواهید تورانستان بزرگ را بنیاد بگذارید، ای نقش های گرگ بر روی پتو؟! ای خوابیده های در زیر پتو!

۹۷/۱۰/۱۵

 

 

 

زیرنویس:

۱) با اجازه مولانای بزرگ که فرمود:

ما همه شیران، ولی شیر عَلَم

حمله مان از باد باشد دم به دم

این شیرهای روی پرچم را دیده اید؟ باد که می آید به جنبش در می آیند. این ها که شیر نیستند، نقش شیر هستند بر روی پرچم. مخچه ی آدم باید خیلی کج باشد که گمان برد این ها شیر واقعی هستند. الب

 

کامبیز نجفی, [12.03.19 22:15]

ته بعضی یقین دارند که این ها شیران واقعی هستند.

شیر عَلَم که این باشد، حساب کن گرگ پتو دیگر چه باشد.

 

 

 

@chaghdash_q

مارا در فضای مجازی دنبال کنید
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مجله الکترونیکی چاغداش قشقایی می باشد.
Copyright - Developed By Alpar©